Back to Top

AKTUÁLNÍ NABÍDKA POUTÍ

 

EXERCICIE V MEDJUGORJE – s P. Karlem D. Skočovským

Termín: 2. - 8. 7. 2018, odjezd tam v dopoledních hodinách (bude upřesněno), příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Téma: Eucharistie a Panna Maria na naší cestě do nebe
Pouť doprovází kněz – P. Karel D. Skočovský.


Program exercicií nabízí dopolední a odpolední přednášky, společný výstup na kopce Podbrdo a Križevac, každodenní slavení mše svaté, adorace... Možnost sv. zpovědi a osobních rozhovorů s knězem.

Doprava: je realizována klimatizovaným autobusem zn. Mercedes, obě cesty jsou po dálnici.

Ubytování: můžete využít jakékoliv ubytování v Medjugorji. Nabízíme také zprostředkování zajištění ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v penzionu Panna Maria v Medjugorji (klikni zde pro odkaz), cca 20min pěšky od kostela (asi 1900m). V penzionu je dále k dispozici kuchyňka se základním vybavením, velká jídelna, hudební kout, venkovní posezení, malý vnější bazén aj.
P. Karel bude mít přednášky v sále tohoto penzionu.

Stravu: si zajišťuje každý sám (k dispozici vybavená kuchyně) nebo můžeme zprostředkovat stravování v penzionu Panna Maria (doporučujeme polopenzi - snídaně a obědy, velmi chutná strava a v dostačujícím množství). Objednání stravy se nám velice osvědčilo. Umožňuje to prožít pouť bez zbytečného zdržování a rozptylování se vařením, kterému předchází nákupy a tahání potravin z ČR.

Cena dopravy: 2.450,- Kč / osobu
(součástí i účastnický poplatek farnosti za tlumočení večerních programů, platí se před poutí – info k platbě bude zasláno emailem)
Cena ubytování v Penzionu Panna Maria: 10 euro / noc / osobu, tzn. 50 euro za pouť (vybereme až v autobuse)
Cena polopenze Penzionu Panna Maria: snídaně a obědy 10 euro / den / osobu, tzn. 50 euro za celou pouť (vybereme až v autobuse)

Na pouť je možné jet i bez účasti na programu exercicií - pouze jako osobní pouť bez společného programu. Tzn. v tomto termínu nebude klasický program (nebudou návštěvy komunit, svědectví apod.)


Kliknutím na plakátek jej zvětšíte.MÍSTA POUTÍ


 

Cestovní agentura organizuje poutě na různá poutní místa jak v České republice, tak v zahraničí. Jedná se o příležitostnou činnost, která je realizována nejen na základě poptávky konkrétních osob, společenství a farností, tak jsou také vypisovány termíny poutí pro širokou veřejnost.


Nejčastějším místem pouti je Medjugorje v Bosně a Hercegovině. Dále je možné připravit pouť na další poutní místa jako Assisi, Řím, Czenstochova, Turzovka, Dechtice, u nás pak Sv. Hostýn, Sv. Kopeček, Velehrad, Králíky aj.MEDJUGORJE - POUTNÍ MÍSTOMedjugorje je poutní místo v Bosně a Hercegovině, kde se 24.6.1981 začala zjevovat Panna Maria šesti malým dětem. Od té doby se Medjugorje stala duchovním centrem světa, které každoročně navštíví staticíce poutníků z nejrůznějších států.MEDJUGORJE - PRAKTICKÉ INFORMACE

Medjugorje se nachází na jihu Evropy ve státě Bosna a Hercegovina, asi 30km od města Mostar.

Cesta tam i zpět je organizována přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Vyjíždí se v odpoledních hodinách, velká část cesty je tedy v noci. Kde je to možné, využíváme k jízdě dálnice, což je pohodlnější a klidnější. Jedná se asi o 1100 km v každém směru, což zabere asi 14h cesty autobusem (včetně povinných pauz). Proto je dobré se na tuto cestu připravit.


Každý poutník (včetně dětí) musí mít svůj vlastní platný cestovní pas, v akutním případě občanský průkaz.

Do autobusu doporučujeme si připravit menší příruční zavazadlo s nejnutnějšími věcmi na cestu (doklady, peníze, léky, baterku, jídlo a pití na celou cestu, polštářek pod hlavu, deku na přikrytí, papírové kapesníky, hygienické potřeby, na sebe pohodlný oděv a obuv), zbylé věci zabalit do většího zavazadla (doporučujeme kufr či cestovní taška, kvůli skladnosti), které bude po dobu cesty uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu.


Dále je nutné mít ssebou mobil se sluchátky nebo malé rádio se sluchátky, pro příjem tlumočení večerního modlitebního programu. V letních měsících také plavky a ručník (zastávka u moře na koupání), opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Sluníčko bývá dost úporné.

Nezapomeňte také na Bibli, růženec, psací potřeby, deštník a pláštěnku (ta je vhodnější třeba při výstupech na kopce), podložku či stoličku na sezení (při frekventovanějších termínech - Mladifest, výročí zjevení apod.), láhev na pití, pohodlnou obuv, malý batůžek s kterým budete chodit na programy...


V případě vlastní stravy je nutné zvolit vhodné potraviny (spíše trvanlivé - sýry, salámy, polévky v sáčku, konzervy, sušenky, přesnídávky, kaše, rýži v sáčcích apod.). Na místě je možné koupit základní suroviny cenově srovnatelné, jako u nás. Pečivo je možné zakoupit v místní pekárně.


Opravdu doporučujeme vyřídit si cestovní pojištění. To si zajišťuje každý sám. V případě zdravotních potíží musíte ošetření zaplatit na místě v eurech, pojišťovna pak tyto náklady proplácí až zpětně.